Дух і літера

Дух і літера

Випуски:

Книжка Патріарха Варфоломія ''Віч-на-віч із Тайною'' розповідає про свободу та екзистенційну зустріч із православ'ям, - Дарина Морозова

0 741 0

Дослідниця культури та перекладачка Дарина Морозова у ефірі програми "Дух і Літера на UKRLIFE.TV" розповіла про свій переклад книжки Вселенського Патріарха Варфоломія "Віч-на-Віч із Тайною. Православне християнство у сучасному світі".

Сучасна Україна - це лабораторія переосмислення секулярного суспільства, - Олексій Панич

0 1401 0

Перекладач та філософ Олексій Панич у ефірі програми "Дух і Літера на UKRLIFE.TV" представив двотомний українськомовний переклад праці канадійського мислителя Чарльза Тейлора "Секулярна доба".

''Сіра зона'' може бути будь-де, - Андрій Курков про свій роман ''Сірі бджоли''

0 1859 1

Гість програми "Дух і літера" на UKRLIFE.TV - новообраний президент Українського ПЕН-клубу, письменник і громадський діяч Андрій Курков.

Украинские моряки, попавшие в плен, действовали профессионально, - Политика и оружие

0 9877 4

Глава правления общественной организации Товарищество правозащиты ветеранов силовых структур Александр Дидур и его заместитель Михаил Шевенко в новом выпуске программы "Политика и оружие" на Ukrlife.TV обсудили азовский кризис и взятие в плен украинских моряков российскими военными.

У чому важливість книжки ''1948-й'' Йорама Канюка для сучасної України? - перекладачка Анна Некрасова

0 608 0

Гостя програми "Дух і Літера на UKRLIFE.TV" - перекладачка Анна Некрасова. Вона розповіла про особливості перекладу українською з івриту та їдишу на сучасному етапі, про значення творчості єврейського письменника Йорама Канюка та особливо про його книжку "1948-й", присвячену Війні за Незалежність, а також про різнобарв'я єврейської літератури, яке хочеться відкрити для українського читача.

Український ПЕН-клуб показує шляхи подолання кризи професійних об'єднань, - Тетяна Терен

0 570 0

Тетяна Терен про діяльність українського ПЕН-клубу, його історію та значення у подоланні кризи професійних об'єднань.

Із смертю Богдана Жолдака закінчилася ціла епоха української літератури, - Тетяна Терен

0 773 0

Тетяна про Богдана Жолдака, який помер 31 жовтня, його внесок в українську культуру та літературу і значення його спадку для майбутнього покоління письменників.

Чому Київ та Костянтинополь такі важливі в духовному житті Західної Європи? - Костянтин Сігов

0 1462 0

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - Костянтин Сігов, керівник Центру європейських гуманітарних досліджень.

Він розповів про релігійний конгрес, який нещодавно відбувся у Франції, важливість теологічної освіти у сучасній Україні та наголосив на символічному значенні Томосу.

Книжкова серія "Постаті культури" - це оживлення напівзабутих та "забронзовілих" українських авторів, - Олексій Сінченко

0 695 0

Гість програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - літературознавець Олексій Сінченко, головний редактор книжкової серії "Постаті культури". Він розповів про деякі книги серії - "До брами світла" Романа Корогодського, "Ловитва невловного птаха: життя Григорія Сковороди" Леоніда Ушакова, "Під зіркою Лукаша" Богдана Жолдака, "Віктор Некрасов. Портрет життя" Юрія Віленського та про ідею серії.

Унікальний посібник "Сторінки єврейської історії України" розповість про єврейську історію на українських землях

0 1098 0

Гостя програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV - Тетяна Бородіна, наукова співробітниця Центру юдаїки НаУКМА, аспірантка кафедри історії НаУКМА, співупорядниця посібника для учнів ліцеїв "Сторінки єврейської історії України". Це перший посібник, де історія євреїв на українських землях викладена хронологічно та за сучасними історіографічними стандартами.

Леонід Фінберг про різне і трохи про себе, - Дух і Літера

0 1318 0

В ефірі програми "Дух і Літера" на UKRLIFE.TV соціолог, громадський діяч, директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА, член Виконавчої ради Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу Леонід Фінберг представив свою біографічну книжку "Про різне і трохи про себе", де в формі інтерв'ю він розповідає про своє життя, в якому особисте і громадське переплетені нерозривно.

"Успенські читання" заповнюють лакуну міжконфесійного діалогу в Україні, - Костянтин Сігов

0 1025 1

Костянтин Сігов, керівник видавництва "Дух і Літера", директор Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА, в своєму інтерв'ю каналу Ukrlife.TV розповів про XVIII Успенські читання в Києві та необхідність міжконфесійного діалогу в Україні.

Вже більше 300 тисяч архівних українських документів стали доступними онлайн, - Кирило Вислобоков

0 1324 1

Гість програми "Дух і літера" на Ukrlife.TV - директор компанії “Архівні інформаційні системи” Кирило Вислобоков. В інтерв'ю мова пішла про роботу українських архівів та переведення багатьох документів в електронну форму, доступну всім бажаючим.

Томас Венцлова - это пример подлинной интеллектуальной элиты человечества, - Посол ОБСЕ в Украине

0 2389 1

Гость программы "Дух и Литера" на UKRLIFE.TV - Вайдотас Верба, Посол ОБСЕ в Украине, Координатор проектов в Украине.