Літературний журнал Leport

Книга «Виховання шахами»: як гра в шахи перетворюється на виховання людини, - Демарьов

0 3787 0

Демарьов Олександр, співзасновник ГО "Літературна платформа Leport" та вчитель шахів, в своєму інтерв'ю каналу Ukrlife.TV представив свою книгу "Виховання шахами", розповів про особливості свого підходу до виховання дітей, поділився баченням природи людських здібностей та можливостей їх розвитку, а також показав, як шахи можуть відкривати дитині цілий світ людської культури.

Leport. Навіщо читати "Божественну комедію" Данте?

0 10639 3

Редактор літературного журналу Leport Сергій Алушкін розповідає про деякі важливі обставини у біографії Данте Аліг'єрі та пояснює, чому варто читати його "Божественну комедію" сьогодні.

Leport. Навіщо читати роман "Дафніс і Хлоя"

0 4242 6

У новому відео, виробленому в рамках спільного проекту з UKRLIFE.TV, редактор літературного журналу Leport Олександр Гавва запрошує всіх прочитати один із найчарівніших романів про кохання - давньогрецький роман "Дафніс і Хлоя", написаний, вірогідно, ще у II столітті.

Leport. Навіщо читати "Метаморфози або Золотий осел" Апулея?

0 4105 5

Редактор літературного журналу Leport Сергій Алушкін в спільному з інтернет-каналом UKRLIFE.TV проекті розповідає про те, як корисно іноді перетворитися на віслюка - особливо якщо вам у цьому допомагає сам Луцій Апулей.

Leport. Навіщо читати "Сатирикон" Петронія?

0 3441 0

Редактор літературного журналу Leport Олександр Гавва в спільному з інтернет-каналом UKRLIFE.TV проекті розповідає про те, як роман "Сатирикон", написаний ще у І столітті нашої ери, багато в чому змальовує і наше сьогочасне суспільство.

Leport. Як читати класику

0 3887 0

Редактор літературного журналу Leport Олександр Гавва в спільному з інтернет-каналом UKRLIFE.TV проекті пояснив, навіщо гуртуватися задля читання літератури та дав кілька порад щодо того, як краще організувати роботу в літературному клубі. Поради ці стосуються не лише літературних, а й інших гуртків за інтересами - наприклад, гуртків із вивчення філософії, природничих наук тощо.

Зачем учёным читать художественную литературу? - Игорь Сухенко

0 4975 3

Студент Физико-технического института КПИ им. Игоря Сикорского Игорь Сухенко в своём интервью Ukrlife.TV рассказал о том, как художественная литература, философия и изучение истории помогает учёным развивать фантазию, преодолевать профессиональную ограниченность и становиться общественно-активным человеком.

Leport. Навіщо читати книжки

0 4684 0

Редактор літературного журналу Leport Олександр Гавва в спільному з інтернет-каналом UKRLIFE.TV проекті розповідає про природу книжок та про те, навіщо їх читати.

Есть ли будущее у хоррора после По, Лавкрафта и Кинга? - Сергей Алушкин

0 7805 0

В этот раз UkrLife.TV посетил неожиданный гость - журналист UkrLife.TV Сергей Алушкин. Он рассказал о том, как возник жанр хоррора в литературе и о его внутренней логике развития, о том, что такое человеческий страх как понятие, а также о том, какие у жанра ужасов есть перспективы и границы. 

Откуда берётся безразличие и как с ним бороться? - философы

0 7931 0

Философы Александр Устенко и Ярослав Вареник в своём интервью каналу Ukrlife.TV обсудили проблему безразличия и равнодушия в обществе, её связь с философией, эстетикой, художественной литературой и искусством. Философы представили ко вниманию аудитории работу Анатолия Станиславовича Канарского "Диалектика эстетического процесса", посвященную проблемам и категориям эстетики, одной из которых является безразличие.

Современным украинским поэтам пора перерасти Иосифа Бродского в себе, - Максим Максимчук

0 6670 1

Поэт Максим Максимчук о стихах, переводах, Альфреде Гонге и украинской современной поэзии.

Як потрібно викладати літературу в школі? - Версія школярки

0 6235 1

Учениця однієї з київських шкіл Емма Іванова розповіла в своєму інтерв'ю для UKRLIFE.TV про те, як нині викладають українську та зарубіжну літератури школярам, які є в цьому процесі позитивні та негативні риси, та про те, як заохотити своїх однолітків до вдумливого читання.

Зачем читать фантастику в ХХІ веке?

0 7602 2

Журналисты и знатоки фантастики Дмитрий Раевский и Лев Шевченко в своём интервью каналу Ukrlife.TV обсудили роль и значение фантастических произведений в 21 веке, тенденции в развитии фантастики от ХХ века до ХХI века. Раскрыли причину популярности литературы в жанре постапокалипсиса и "попаданцев".

Сучасній українській літературі не вистачає здорової критики - редактор літературного журналу

0 6693 6

"Проблема сучасної української літератури в тому, що їй не вистачає критики. Адже хто займається сьогодні літературною критикою? Самі ж письменники".