Компенсація за анексовану власність в Криму сягає більше 2-х трильйонів гривень, - Юлія Тищенко

Під час анексії Криму Росія привласнила 42700 об'єктів, що перебувають у власності України. До анексованих об'єктів належать держпідприємства, історико-культурні заповідники, науково-дослідні підприємства. Україна вимагає у зв'язку з завданим збитком компенсацію 1 трильйон гривень. З урахуванням упущеної вигоди ця сума складає 2,4 трильйона гривень.

Про це повідомили експерти Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД) під час презентації аналітичного видання "Крим. Анексована власність".

"За період окупації Криму Російською Федерацією було "націоналізовано" на півострові 27 державних підприємств. Всього Україною втрачено близько 42700 об'єктів нерухомості, що належать їй, - будівель, споруд, земельних ділянок і об'єктів незавершеного будівництва", - повідомила експерт УНЦПД Юлія Тищенко.

Як відмітила експерт, у сфері культурної спадщини Росія присвоїла у Криму шість історико-культурних заповідників, 300 тисяч музейних експонатів, близько 14 тисяч пам'ятників культури, з яких майже 150 історико-архітектурних об'єктів занесено до списку ЮНЕСКО.

У 2015 році привласнення окупантами 220 історичних і культурних пам'ятників Криму підтверджено занесенням їх до Єдиного державного реєстру об'єктів культурної спадщини Росії, відмітила Тищенко.

Україна має активніше реагувати на дії Росії, яка привласнила об'єкти культурної спадщини в Криму, і сприяти арешту музейних експонатів, що переміщуються з півострова.

«Україна, так чи інакше, намагається реагувати на дії окупантів, але ці дії недостатньо активні», - вважає Тищенко.

Наприклад, в Ермітажі має бути організована виставка картин з фондів музею Феодосії, і було б непогано, якби наше Міністерство культури хоча б склало перелік експонатів цього музею, «щоб на них можна було накласти арешт».

Як говорить експерт, у світі є механізми реагування на переміщення такого роду культурних об'єктів, і їх необхідно вивчати.

«Звичайно, в України обмежене меню дій у таких ситуаціях, але якщо подивитися детальніше реакцію на різні конфлікти у світі навколо об'єктів культури, то вихід знайти можна», - вважає Тищенко.

У конференції взяли участь Юлія Тищенко - експерт УНЦПД;
Рефат Чубаров - народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу; Георгій Логвінський - народний депутат України; Андрій Клименко - головний редактор сайту «BlackSeeNews»; Еміне Джеппар - радник Міністра інформаційної політики; Ребекка Лужна - Перший секретар Посольства Великої Британії в Україні.

Підтримай фінансово українське інтернет-телебачення UKRLIFE.TV ! Картка Приватбанку: 5169 3305 0350 6690

Схожi сторiнки

Как тарифы на газ возвращают украинское общество в феодализм? - Оленченко, Шималський, Глоба

0 197 0

В эфире UKRLIFE.TV экономист, политический аналитик Владимир Шимальский, системный аналитик Наталия Глоба и сооснователь платформы "Нова Україна" Владислав Оленченко рассказали подробно о том, как в Украине фактически реконструирована феодальная система общественных отношений, в частности, в налогообложении и тарифообразовании (о чём была речь в их совместной статье "Конституция, институты и цена на газ"). Сопутствующей темой интервью был законопроект об определении ФОП в Украине и взаимодействий с ними.

Слабость Зеленского в нежелании его избирателей идти на выборы, - Андрей Золотарёв

0 502 0

Андрей Золотарёв рассказал о слабости кампании Зеленского, а также о стратегических преимуществах в кампании Юлии Тимошенко.

Аваков не проиграет при любых результатах выборов, - Андрей Золотарёв

0 101 0

Андрей Золотарёв рассказал о позиции Арсена Авакова на этих президентских выборах и его перспективах в зависимости от победы разных кандидатов.

Коментарi

comments powered by Disqus