Ніякої асоціації України з ЄС не відбулося, - Бала

Українці змусили США та Євросоюз піти на підписання угоди про асоціацію з Україною, а у підсумку отримали відкладену ратифікацію угоди з ЄС та відкладену імплементацію зони вільної торгівлі. Про це в ефірі UKRLIFE.TV розповів політолог Віталій Бала.

"Відкладена ратифікація та імплементація зони вільної торгівлі означає, що ніякої реальної асоціації не відбулося. Сам документ складається з політичної частини та економічної, де купа неприємних для виробництва та економіки України моментів. Але з моменту підписання, угода про розширену зону вільної торгівлі не потребує ратифікації парламентами інших країн, вона автоматично вступає у дію, після чого починається модернізація країни до європейських стандартів.

Та найголовніше, що потрібно зрозуміти, ми б тоді купляли європейсьткі товари по набагато меншим цінам, починаючи з машин, закінчуючи косметикою для жінок. Українські товари ми б купляли також дешевше, тому що українські виробники мусили б знизити ціни через конкуренцію. Для громадян би це був великий плюс, але для певних виробників, наприклад тих, хто займається шоколадним бізнесом, це був би мінус. А ми заморозили це. Реально в дію не вступила ані політична, ані економічна складові угоди. Ми зробили крок від Митного союзу, але не зробили крок назустріч Європейському", - сказав він.

Також Віталій Бала розповів, що Президент України Петро Порошенко нехтує найкращими спеціалістами, яких можна було залучити до вирішення політичних та дипломатичних питань на міжнародній арені.

Схожi сторiнки

2020 рік: Захід не може протиставити адекватну відповідь експансії Росії через страх, - Перепелиця

0 249 0

Директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ Григорій Перепелиця підбив підсумки 2019 року та розповів про головні тренди 2020 року та необхідність зміни вектору української зовнішньої політики.

2020 год: Путин как образ дряхлеющей России и похороны Минского формата, - Александр Кочетков

0 687 2

Политтехнолог Александр Кочетков в своём интервью каналу Ukrlife.TV прокомментировал саммит нормандской четвёрки в Париже и рассказал о главных трендах 2020 года.

Руслан Бизяев: 2020 год вскроет ''гнойники'', накопившиеся за 28 лет

0 297 6

Политический эксперт Руслан Бизяев на UKRLIFE.TV: итоги Нормандской встречи, переформатирование "Минска" и Европы, судьба БРИКС, возвращение золота, импичмент Трампу, сделка века, брексит.