Ніякої асоціації України з ЄС не відбулося, - Бала

Українці змусили США та Євросоюз піти на підписання угоди про асоціацію з Україною, а у підсумку отримали відкладену ратифікацію угоди з ЄС та відкладену імплементацію зони вільної торгівлі. Про це в ефірі UKRLIFE.TV розповів політолог Віталій Бала.

"Відкладена ратифікація та імплементація зони вільної торгівлі означає, що ніякої реальної асоціації не відбулося. Сам документ складається з політичної частини та економічної, де купа неприємних для виробництва та економіки України моментів. Але з моменту підписання, угода про розширену зону вільної торгівлі не потребує ратифікації парламентами інших країн, вона автоматично вступає у дію, після чого починається модернізація країни до європейських стандартів.

Та найголовніше, що потрібно зрозуміти, ми б тоді купляли європейсьткі товари по набагато меншим цінам, починаючи з машин, закінчуючи косметикою для жінок. Українські товари ми б купляли також дешевше, тому що українські виробники мусили б знизити ціни через конкуренцію. Для громадян би це був великий плюс, але для певних виробників, наприклад тих, хто займається шоколадним бізнесом, це був би мінус. А ми заморозили це. Реально в дію не вступила ані політична, ані економічна складові угоди. Ми зробили крок від Митного союзу, але не зробили крок назустріч Європейському", - сказав він.

Також Віталій Бала розповів, що Президент України Петро Порошенко нехтує найкращими спеціалістами, яких можна було залучити до вирішення політичних та дипломатичних питань на міжнародній арені.

Схожi сторiнки

Виталий Портников: Украине нужно переболеть болезнью несбывшихся ожиданий

0 872 2

Колумнист Виталий Портников поделился с UKRLIFE.TV своими наблюдениями и соображениями касательно парламентских выборов в Украине и политическом будущем страны.

Парламентские выборы в Украине: большая ошибка Запада и судьба вертикали власти, - Александр Мартыненко

0 267 0

Глава Интерфакс-Украина Александр Мартыненко прокомментировал фактические результаты парламентских выборов в Украине и спрогнозировал дальнейшее развитие событий.

Руслан Бортник: Нас ожидает апогей политического популизма

0 623 1

Директор УИАМП Руслан Бортник проанализировал для UKRLIFE.TV предварительные результаты выборов в Верховную Раду Украины и сделал свой политический прогноз на ближайшие месяцы.