Порошенко сподівається домовитися з Путіним, - Таран

Журналіст та директор інституту демократії Сергій Таран прокоментував події на Донбасі зазначивши, що Петро Порошенко має надію домовитися з Володимиром Путіним.

«Якщо українська влада оголосить, що Донбас окупована територія, але не зможе її визволяти, то великого ефекту від цього закону не буде. Нам треба чесно визнати, що ми маємо справу з україно-російською війною і маємо тимчасово окуповані території. У Порошенко є ілюзія, що можна домовитися з Путіним. Він думає, що Путін також хоче домовитися з Україною. Тому що він зацікавлений в тому, щоб постачати через Україну газ у Європу, бо немає іншого шляху. Торгівельні відносини між Україною і Росією завжди були високими. Саме тому у українського керівництва є ілюзія, що домовитися з Путіним можна і через це вони не оголошують, що ми маємо справу з україно-російською війною. Доки це не буде зроблено, Захід також не буде визнавати, що це україно-російська війна», - розповів Таран.

Окрім цього експерт зазначив, що план Путіна щодо створення в Україні Новоросії не втілився.

«Згідно зі стратегією Путіна, від Придністров’я до Луганська мала виникнути Новоросія.  Він говорив про це, зазначаючи, що на Півдні є російські групи населення, які хочуть зовсім іншої держави. Але Росію зупинили російськомовні мешканці Дніпропетровська, Миколаєва, Херсона, які сказали, що вони бачать себе в Україні. Це був цивілізаційний вибір.

Просто у Путіна була ілюзія, що всі, хто говорить російською мовою в Україні, автоматично є фанатами Путіна. Після цього мав слідувати поділ України. Але цей план не втілився, тому що був спротив українського суспільства, зовсім не той, що очікував Путін», - підкреслив Таран.

Наступні 1,5-2 роки, на думку експерта, Росія буде намагатися втілити цей план через дестабілізацію ситуації в Україні. Тому влада, за словами Тарана, має використати цей час, щоб модернізувати країну.

Окрім цього Таран зазначив, що новий уряд буде обиратися за старими правилами, а це означає, що стосунки між олігархами і партіями залишаться такими ж, як і були раніше, тобто буде корупція і будуть створені умови для розвитку олігархату, а не малого і середнього бізнесу.

Схожi сторiнки

2020 рік: Захід не може протиставити адекватну відповідь експансії Росії через страх, - Перепелиця

0 245 0

Директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ Григорій Перепелиця підбив підсумки 2019 року та розповів про головні тренди 2020 року та необхідність зміни вектору української зовнішньої політики.

2020 год: Путин как образ дряхлеющей России и похороны Минского формата, - Александр Кочетков

0 681 2

Политтехнолог Александр Кочетков в своём интервью каналу Ukrlife.TV прокомментировал саммит нормандской четвёрки в Париже и рассказал о главных трендах 2020 года.

Руслан Бизяев: 2020 год вскроет ''гнойники'', накопившиеся за 28 лет

0 294 6

Политический эксперт Руслан Бизяев на UKRLIFE.TV: итоги Нормандской встречи, переформатирование "Минска" и Европы, судьба БРИКС, возвращение золота, импичмент Трампу, сделка века, брексит.