Порошенко сподівається домовитися з Путіним, - Таран

Журналіст та директор інституту демократії Сергій Таран прокоментував події на Донбасі зазначивши, що Петро Порошенко має надію домовитися з Володимиром Путіним.

«Якщо українська влада оголосить, що Донбас окупована територія, але не зможе її визволяти, то великого ефекту від цього закону не буде. Нам треба чесно визнати, що ми маємо справу з україно-російською війною і маємо тимчасово окуповані території. У Порошенко є ілюзія, що можна домовитися з Путіним. Він думає, що Путін також хоче домовитися з Україною. Тому що він зацікавлений в тому, щоб постачати через Україну газ у Європу, бо немає іншого шляху. Торгівельні відносини між Україною і Росією завжди були високими. Саме тому у українського керівництва є ілюзія, що домовитися з Путіним можна і через це вони не оголошують, що ми маємо справу з україно-російською війною. Доки це не буде зроблено, Захід також не буде визнавати, що це україно-російська війна», - розповів Таран.

Окрім цього експерт зазначив, що план Путіна щодо створення в Україні Новоросії не втілився.

«Згідно зі стратегією Путіна, від Придністров’я до Луганська мала виникнути Новоросія.  Він говорив про це, зазначаючи, що на Півдні є російські групи населення, які хочуть зовсім іншої держави. Але Росію зупинили російськомовні мешканці Дніпропетровська, Миколаєва, Херсона, які сказали, що вони бачать себе в Україні. Це був цивілізаційний вибір.

Просто у Путіна була ілюзія, що всі, хто говорить російською мовою в Україні, автоматично є фанатами Путіна. Після цього мав слідувати поділ України. Але цей план не втілився, тому що був спротив українського суспільства, зовсім не той, що очікував Путін», - підкреслив Таран.

Наступні 1,5-2 роки, на думку експерта, Росія буде намагатися втілити цей план через дестабілізацію ситуації в Україні. Тому влада, за словами Тарана, має використати цей час, щоб модернізувати країну.

Окрім цього Таран зазначив, що новий уряд буде обиратися за старими правилами, а це означає, що стосунки між олігархами і партіями залишаться такими ж, як і були раніше, тобто буде корупція і будуть створені умови для розвитку олігархату, а не малого і середнього бізнесу.

Схожi сторiнки

Виталий Портников: Украине нужно переболеть болезнью несбывшихся ожиданий

0 856 2

Колумнист Виталий Портников поделился с UKRLIFE.TV своими наблюдениями и соображениями касательно парламентских выборов в Украине и политическом будущем страны.

Парламентские выборы в Украине: большая ошибка Запада и судьба вертикали власти, - Александр Мартыненко

0 266 0

Глава Интерфакс-Украина Александр Мартыненко прокомментировал фактические результаты парламентских выборов в Украине и спрогнозировал дальнейшее развитие событий.

Руслан Бортник: Нас ожидает апогей политического популизма

0 615 1

Директор УИАМП Руслан Бортник проанализировал для UKRLIFE.TV предварительные результаты выборов в Верховную Раду Украины и сделал свой политический прогноз на ближайшие месяцы.