Рейтинги партій і кандидатів у президенти: лютий-березень 2016 року

Рейтинги партій і кандидатів у президенти: лютий-березень 2016 року

З 23 лютого по 8 березня 2016 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення клієнта провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2039 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім Криму) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн–ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

Головні результати:

 • ВО «Батьківщина» — лідер за партійним рейтингом на виборах до Верховної Ради (18,6%). Далі йдуть «Опозиційний блок» (13,2%), «Блок Петра Порошенка»(11,4%), «Самопоміч» (10,9%) і Радикальна партія (10,9%).
 • Ю. Тимошенко та П. Порошенко — лідери в президентському рейтингу. У випадку другого туру Ю. Тимошенко готові підтримати більше виборців, ніж П. Порошенка
 • Більшість населення вважають, що керівництво України веде її в неправильному напрямку. Також більшість населення вважає, що за останні два роки соціально-економічна ситуація в Україні погіршилася. Найбільшу відповідальність за це громадяни України покладають на Прем’єр-міністра і Президента.
 • Більшість населення вважають, що парламент вчинив неправильно, що 16 лютого не відправив у відставку Уряду. Найбільше українців виходом з політичної кризи вважають формування нового Уряду з новим Прем’єром.
 • Більшість жителів вважають, що розв’язувати конфлікт на Сході України потрібно шляхом міжнародних мирних переговорів

 

Оцінка напрямку справ, в якому керівництво веде Україну. Сприйняття змін у соціально-економічній сфері за останні два роки.

На запитання «На Вашу думку, керівництво України веде країну в правильному чи неправильному напрямку?» 78,3% респондентів відповіли «у неправильному напрямку». Варіант «у правильному напрямку» обрали 12,0% респондентів. Ще 9,6% респондентів не змогли відповісти на запитання.

 • 87,2% дорослих громадян України вважають, що за останні два роки соціально-економічна ситуація трохи або значно погіршилася. Покращення відзначають 2,8%, а 8% вважають, що, у цілому, ситуація не змінилася.
 • Серед тих респондентів, які відзначають погіршення соціально-економічної ситуації, 33,2% вважають відповідальним найбільшою мірою Прем’єр-міністра А. Яценюка. Найбільшою мірою відповідальним П. Порошенка називають 24,2% дорослих громадян України. На Кабінет Міністрів у цілому покладають відповідальність 11,1% респондентів. Решта варіантів обиралися респондентами рідше.

 

Голосування за відставку Уряду 16 лютого і розпад коаліції.

На запитання «Як Ви, мабуть, знаєте, 16 лютого Верховна Рада заслухала звіт Кабінету Міністрів і визнала роботу Уряду незадовільною. Водночас Верховна Рада НЕ підтримала відставку Уряду. На Вашу думку, парламент вчинив правильно чи неправильно, не відправивши у відставку Уряд?» 54,6% респондентів відповіли «парламент вчинив неправильно, що не відправив у відставку Уряд». Варіант «вчинив правильно, що не відправив у відставку Уряд» обрали 19,2% респондентів. Ще 26,3% респондентів не змогли відповісти на запитання.

 • На думку 27,6% дорослих громадян України найбільшу відповідальність за розпад коаліції несе Прем’єр-міністр А. Яценюк. На Президента П. Порошенка найбільшу відповідальність покладають 21,5%. На ВО «Батьківщина» / Ю. Тимошенко покладають найбільшу відповідальність 7,1% респондентів. Решта варіантів обиралися рідше.
 • На запитання «На Вашу думку, які з цих кроків, наведених на картці, допомогли б вийти з політичної кризи в Україні?» 49,6% респондентів відповіли «відставка нинішнього Уряду і створення нового Уряду з новим Прем’єр-міністром». 17,4% респондентів обрали варіант «Продовження реформ нинішнім Урядом України». 14,6% вважають, що слід створити нову коаліцію в парламенті, 13,8% обрали варіант «дострокові вибори Президента України», 13,4% — «дострокові вибори до Верховної Ради України». Решта варіантів обиралися рідше.
 • На запитання «Ви особисто підтримуєте чи не підтримуєте проведення найближчим часом дострокових парламентських виборів, як один із способів мирного перезавантаження влади в Україні?» 43,4% громадян у віці 18 років і старше відповіли, що підтримують проведення, не підтримують — 34,1%.
 • На запитання «Ви особисто підтримуєте чи не підтримуєте проведення найближчим часом дострокових президентських виборів, як один із способів мирного перезавантаження влади в Україні?» 40,9% громадян у віці 18 років і старше відповіли, що підтримують проведення, не підтримують — 37,5%.

Електоральні настрої населення на виборах до Верховної Ради

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися в середині березня, а ті, хто не визначився за кого голосувати, як звичайно, не прийшли б на вибори, участь у голосуванні взяли б близько 51% усіх виборців, і подані голоси розподілилися б наступним чином:

 • 18,6% проголосували б за партію Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»,
 • 13,2% — за партію «Опозиційний блок»,
 • 11,4% — за партію «Блок Петра Порошенка»,
 • 10,9% — за партію «Самопоміч»,
 • 10,9% — за Радикальну партію О. Ляшка,
 • 6,2% — за партію Всеукраїнське об’єднання «Свобода»,
 • 5,1% — за партію «Громадянська позиція»,
 • 4,1% — за партію «Рух за очищення»,
 • 2,6% — за партію «УКРОП»,
 • 2,5% — за партію «Національний рух Д. Яроша»,
 • 2,2% — за партію «Відродження»,
 • 1,9% — за партію «Народний фронт»,
 • 1,9% — за партію «Нова держава»,
 • за інші партії — загалом 8,3%.

 

Повний текст дослідження 

СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНА СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: ЛЮТИЙ-БЕРЕЗЕНЬ 2016 РОКУ

 

 

Схожi сторiнки

Сергей Дацюк: Почему ''Слуга народа'' - не либертарианцы?

0 569 8

Новое интервью с философом Сергеем Дацюком о либертарианстве "Слуги народа", политической истерии в стране, реакция США на назначения Зеленского.

«Новые лица в политике» могут быть новыми лицами старой системы, - Денис Семёнов

0 88 0

Денис Семёнов рассказал о том, как за новыми лицами прячется старая политика.

Зеленскому нужно позволить набить все возможные шишки, - Сергей Гайдай

0 1598 11

Политтехнолог Сергей Гайдай в своём интервью каналу Ukrlife.TV прокомментировал роспуск Верховной Рады и объявлением досрочных парламентских выборов, а также поделился своим видением электронной системы выборов.