Що робити, якщо у дитини приступ стенозу або обструкція?

Стенозуючий ларингіт та бронхообструкція пов’язані між собою наслідки вірусних та бактеріальних захворювань, які можуть розвиватися одна за одною, та призводити до летальних наслідків, якщо не буде термінової госпіталізації. Що робити батькам, якщо вони виявили симптоми стенозу або обструкції?

Про це в ефірі UKRLIFE.TV розповіла лікар-педіатр вищої категорії Анна Горбань.

«Стенозуючий ларингіт – це коли дитина не може вдихнути повітря через набряк спричинений вірусним захворюванням. Чим молодша дитина, тим частіше розвивається цей стан. Швидкість розвитку набряку дуже висока. Це стан, коли терміново потрібно викликати лікаря.

При стенозі у дитини з’являється специфічний «гавкаючий» кашель, його неможливо ні з чим переплутати, він атиповий. Коли починається цей кашель треба терміново викликати лікаря, симптоми знімаються дуже легко, але тільки лікарем.

Якщо у дитини набряк, який викликає стеноз, по-перше не треба його зігрівати, тому що набряк навпаки збільшиться. Необхідно відчинити вікно, якщо це зима і дати дитині подихати свіжим повітрям. Якщо стеноз почався влітку і дитина задихається - необхідно дати їй подихати холодним повітрям, можна навіть з кондиціонера або морозильної камери. В жодному разі не треба давати дитині дихати паром, стан може тільки погіршитися.

Діти дуже лякаються того стану в якому вони знаходиться, вони починають ще більше дихати і стан тільки погіршується, тому батькам необхідно заспокоїти малечу. До приїзду лікаря дитина повинна бути у вертикальному положенні, так набряк зменшиться.

Бронхообструкція – це коли виникає спазм бронхів і дитина не може видихнути повітря. Виникає нав’язливий кашель кожну хвилину. Це дуже складний стан і необхідно терміново звертатися до лікаря.

До зустрічі з медиками, стан дитини батькам допоможе виявити підрахунок кількості дихань на хвилину. Маленька дитина має близько 40 подихів на хвилину, доросла - 18.  У дитини віком 5 років може бути 20-25 подихів.

Якщо у дитини перших років життя батьки нарахували 60 дихань на хвилину, то необхідно бити на сполох. Організм дуже страждає, бо йому не вистачає кисню, страждає мозок і через це починається сонливість, тому часто батьки думають, що все нормально», - зазначила вона.

Дивіться інтерв’ю з Анною Горбань в ефірі UKRLIFE.TV.

Схожi сторiнки

Что ещё ожидает мир в 2020-е годы? Тарас Бебешко о прогнозах Merril Lynch

0 329 0

Философ Тарас Бебешко прокомментировал для UKRLIFE.TV прогнозы, сделанные cпециалистами крупнейшего финансового аналитического центра Bank Of America Merril Lynch (BofAML) на 2020-е годы в мире.

Весь мировой порядок - это игра стратегий, - Инструментариум

0 352 1

Темой нового выпуска программы "Инструментариум" на UKRLIFE.TV было стратегирование как инструмент работы с будущим. Гости эфира - Юрий Чудновский, Тарас Бебешко, Владимир Никитин и Сергей Дацюк.

Мир находится в моменте ''перелома'', где вероятность прогнозов равна нулю, - Инструментариум

0 508 4

Третий "Инструментариум", как и было обещано, посвятили прогнозированию как инструменту работы с будущим. На связи с UKRLIFE.TV - Сергей Дацюк, Владимир Никитин, Юрий Чудновский и Тарас Бебешко.