Ситуація з жінками в політиці покращується, - Тамара Марценюк

Про це в прямому ефірі для UKRLIFE.TV розказала кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету "Києво-Могилянська академія" Тамара Марценюк.

"Найбільш видимим успіхом 2015 року я б назвала не тільки те, що в Україні була прийнята 30% гендерна виборна квота, а й те, що вона отримала широкий медійний розглас", - сказала експертка.

Втім, як зауважила Тамара Марцинюк, введення цієї квоти мало свої недоліки.

"Звісно, що ця квота мала свої проблеми. Вона, як і закон про місцеві вибори, була прийнята запізно й партії не встигли зорієнтуватися. Фактично, не всі партії виконали цю гендерну квоту. Разом з тим, це була не жорстка, а м'яка квота, яка не передбачала жінок в прохідній частині списку. Найбільший же мінус квоти - це те, що не були чітко прописані санкції", - пояснила вона.

Поряд із тим, що введення квоти спричинило покращення ситуації з доступом жінок до великої політики в принципі, суттєвого прориву з відсотком жінок у місцевих органах влади і у Верховній Раді не відбулося.

"Я буду мати надію, що на наступних виборах до Верховної Ради так само буде прийнято гендерну квоту і у жінок з'явиться можливість потрапити до прохідного списку, а також що будуть прийняті санкції - позитивні або негативні", - зауважила Тамара Марценюк.

Новорічний дизайн студії від Laura Home

Флористика надана компанією Етуаль Флора Україна

 

Підписуйтеся на наш YouTube канал

Схожi сторiнки

На карантине у нас появился шанс разобраться в себе и навести порядок в приватной жизни, - психолог

0 165 0

Политический психолог Светлана Чунихина поделилась с UKRLIFE.TV своим секретом по поддержанию оптимистичного настроя в период коронавирусного карантина.

Каждый член семьи по-своему переживает стресс самоизоляции, - психолог Светлана Чунихина

0 308 1

Политический психолог Светлана Чунихина поделилась с UKRLIFE.TV советами о том, как пережить самоизоляцию, а также прокомментировала некоторые действия украинской власти в период карантина. Кроме того, Светлана Чунихина дала рекомендации в том, как сейчас соблюдать информационную гигиену.

Виктор Савинов: Коронавирус и дисциплинарное общество - это друзья-соперники

0 582 5

Директор Института политической философии Виктор Савинов о споре Жижека и Харари, будущем человечества, испанском гриппе и коронавирусе, "Декамероне" и Латуре, масонах и пропаганде, идеологиях и начале модерна, сетевой теории Фуко, тройственности эпидемии, "самоарестовывании", логистике восстания.