Ситуація з жінками в політиці покращується, - Тамара Марценюк

Про це в прямому ефірі для UKRLIFE.TV розказала кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету "Києво-Могилянська академія" Тамара Марценюк.

"Найбільш видимим успіхом 2015 року я б назвала не тільки те, що в Україні була прийнята 30% гендерна виборна квота, а й те, що вона отримала широкий медійний розглас", - сказала експертка.

Втім, як зауважила Тамара Марцинюк, введення цієї квоти мало свої недоліки.

"Звісно, що ця квота мала свої проблеми. Вона, як і закон про місцеві вибори, була прийнята запізно й партії не встигли зорієнтуватися. Фактично, не всі партії виконали цю гендерну квоту. Разом з тим, це була не жорстка, а м'яка квота, яка не передбачала жінок в прохідній частині списку. Найбільший же мінус квоти - це те, що не були чітко прописані санкції", - пояснила вона.

Поряд із тим, що введення квоти спричинило покращення ситуації з доступом жінок до великої політики в принципі, суттєвого прориву з відсотком жінок у місцевих органах влади і у Верховній Раді не відбулося.

"Я буду мати надію, що на наступних виборах до Верховної Ради так само буде прийнято гендерну квоту і у жінок з'явиться можливість потрапити до прохідного списку, а також що будуть прийняті санкції - позитивні або негативні", - зауважила Тамара Марценюк.

Новорічний дизайн студії від Laura Home

Флористика надана компанією Етуаль Флора Україна

 

Підписуйтеся на наш YouTube канал

Схожi сторiнки

В Украине создаётся карта организаций в помощь людям с аутизмом

0 477 2

Гости студии UKRLIFE.TV! - Анна Давиденко из программы ассоциации Child.ua "Autism Friendly Space", направленной на формирование в Украине дружественной среды для людей с расстройствами аутистического спектра (РАС), а также врач-педиатр Наталья Савонова из медицинского центра "Дитинологія особливого розвитку. Добробут", где работают с детьми с РАС.

Каждый украинец должен получать доход от эксплуатации общего достояния страны, - Стратегический форум

0 388 4

Украинские интеллектуалы Тарас Бебешко, Владимир Никитин, Юрий Чудновский и Сергей Дацюк рассказали о работе над изменением представлений в социуме путём иноституции, а также о цензе в управлении обществом, стратегических активах, ответственности сторон в общественном договоре и об эксплуатации общего достояния страны.

Люди, потребляющие обезжиренные молочные продукты, на самом деле получают те же углеводы, - диетолог Марина Балас

0 251 1

Диетолог медицинского центра "Призма" Марина Балас рассказала зрителям UKRLIFE.TV об инсулинорезистентности и преддиабетном состоянии, снижении рисков возникновения диабета, "хорошем" и "плохом" холестерине, последствиях бесконтрольного приёма витаминов, симптомах анемии и её диагностике, частоте приёма пищи и еде на ночь, а также об интервальном голодании и многом другом.