Для виплати пенсій на неконтрольованих територіях усі ці роки не було ніяких законодавчих перешкод, - представник Уповноваженого з прав ВПО в Україні

У гостях UKRLIFE.TV - Жанна Лук'яненко, представник Уповноваженого з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб в Україні.

За її словами, для виплати пенсій на тимчасово неконтрольованих Україною територіях Донбасу усі ці роки не було жодних законодавчих перешкод.

"Він (відповідний Комітет Верховної Ради - ред.) підтримав законопроект №6692, який вирішує питання виплати пенсій на неконтрольованих територіях. Я хочу зазначити - і це не лише моя думка, але й думка офісу, думка Уповноваженого, - що насправді сьогоднішнє законодавство, тобто те, що сьогодні діє, зовсім і ніяким чином не забороняє, або не унеможливлює виплату пенсій на неконтрольованих територіях. У нас є Конституція, яка чітко дає нам базові поняття: громадяни України мають право на пенсійне забезпечення за віком або станом здоров'я, або досягнення певного стажу. Є основа: територія України, громадянин України, є право. У нас є базовий Закон про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. У ньому зазначено, що тільки цей Закон регулює відносини в сфері пенсійного забезпечення, а інші нормативні акти не можуть йому суперечити в цих питаннях і можуть діяти виключно в тих частинах, в яких вони не суперечать Закону. Тобто базовий Закон також не робить ніяких виключень щодо мешканців на неконтрольованих територіях... Єдине що в Перехідних положеннях є певні нюанси щодо виплати пенсій мешканцям окупованих територій. Про неконтрольовану територію не йде ніякої мови. Відтак всі ці роки не було ніяких законодавчих перепон для виплати пенсій на неконтрольованих територіях", - мовила Жанна Лук'яненко.

1:00 - про законопроект 6692, який вирішує питання виплати пенсій на неконтрольованих територіях;
5:38 - про пенсійні паперові справи, які залишилися на неконтрольованих територіях - і чия це проблема;
13:30 - переважна більшість країн виплачували пенсії на неконтрольованих територіях;
30:40 - аргументи про те, що пенсію має платити окупантська влада;
33:25 - чи можуть люди на непідконтрольних територіях розраховувати на українську пенсію?
36:14 - мешканцям непідконтрольних територій пенсія навіть не нараховується;
42:34 - КабМін відмінив додаткові перевірки соціальними інспекторами - ідентифікація буде в Ощадбанку.

Інтерв'ю з Жанною Лук'яненко було проведене в рамках телемарафону на UKRLIFE.TV "Платити чи не платити: забезпечення пенсійними виплатами громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу".

UKRLIFE.TV - це події політики, економіки та культури в коментарях експертів, аналітиків, громадських активістів, журналістів, дійових осіб українського життя. Ви можете адресувати свою допомогу нашому каналу з будь-якого куточку світу, використовуючи посилання http://www.ukrlife.tv/donate 

Підписуйтеся на нас в YouTube, Facebook, Twitter або Google+! 

Схожi сторiнки

Дебаты Баумейстера, Арестовича, Дацюка: «Как победить ''монстра'', который убивает мышление?»

0 1190 5

Смотрите философские дебаты между Андреем Баумейстером, Алексеем Арестовичем и Сергеем Дацюком о мышлении и о том, что ему враждебно в современном мире.

Именно в Киеве начинались демоны Врубеля, хитросплетения жизни Васнецова и раскрытие гения Котарбинского, - Валентин Бадрак

0 525 2

Писатель и военный эксперт Валентин Бадрак рассказал UKRLIFE.TV о своём третьем романе "Собор. Киевский перекрёсток Вильгельма Котарбинского", который повествует о судьбах художников Владимирского собора.

Війна руйнує твоє ставлення до світу, й багато хто не витримує такого моменту чесності, - Валерій Ананьєв

0 349 2

Український письменник і військовий, автор книжки "Сліди на дорозі" Валерій Ананьєв поділився з UKRLIFE.TV спогадами про службу в ЗСУ, особливо в період початку війни на Донбасі, а також про життя після повернення з фронту.